Fantasia Painter – Bezkonkurenční editor fotografií pro WP

Jedna z nejlepších aplikací na úpravu fotek Fantasia Painter se před několika dny dočkala po dlouhých dvou letech aktualizace.

  • K obrovskému množství efektů byly přidány ještě další
  • Aplikace je nyní v češtině
  • Nová ikona (starou si však stále můžete přepnout v nastavení)
  • Celkové zrychlení aplikace

Fantasia Fantasia

Fantasia Painter byla a je na špičce mezi fotoeditory a touto aktualizací svou pozici jen upevnila. Pokud tedy rádi upravujete fotky, zkoušíte různé efekty a vylepšení, rozhodně doporučujeme aplikaci vyzkoušet.

Již dlouhou dobu jsem sháněla aplikaci na úpravu fotek, která by splňovala všechny mé nároky. Vždy jsem musela jednu fotku upravovat ve více aplikacích, abych dosáhla kýženého efektu. Až do okamžiku, kdy jsem objevila aplikaci Fantasia Painter Free, která nabízí takovou škálu nástrojů, že si snad vybere každý. Aplikace stojí 41,99 Kč, ale je k dispozici ke stažení také zcela zdarma. Jediným rozdílem je pouze přítomnost reklam v neplacené verzi.

Fantasia

Aplikace nabízí tolik možností úprav, že zmiňovat je všechny by bylo na pár stran. Proto se zaměřím jen na některé z mnoha funkcí, a ty ostatní už si pak může otestovat každý sám.

Už při stahování aplikace na Storu mě pozitivně překvapily obrázky z aplikace. Z obyčejných fotek se vytvořily opravdu originální obrázky. Až tak, že jsem byla zprvu skeptická, jestli něco takového dokáže vytvořit opravdu každý. A výsledek po testování? Ano!

Pojďme si projít základní proces úpravy. Po výběru fotky ze souborů si ji nejdříve můžete upravit otočením či oříznutím (k dispozici jsou již přednastavené populární rozměry – úvodní fotka na Facebook, tapeta telefonu, čtverec, poměr 4:3 a 16:9).

Fantasia

Poté již začíná samotná úprava štětci a všemožnými efekty. Pomocí 32 různých štětců můžete své fotky domalovávat a dodávat jim profesionálnější vzhled. K nim se z hlavní obrazovky dostanete přes tlačítko „brush“ umístěné v levém dolním rohu. U štětců si ještě nastavíte jejich barvu, průhlednost, příp. velikost, kolísavost atd. Všechny tyto úpravy uvidíte nejprve na nastavovací obrazovce, takže můžete měnit a zkoušet, aniž byste zasáhli už přímo do obrázku. Samozřejmostí je guma na odstranění čar, zesvětlování/ztmavování a rozostřování.

Fantasia Fantasia

Další možností úpravy je využití více než 100 efektů, které jsou přístupné z hlavní lišty tlačíkem „effects“. Foto díky nim můžete odbarvovat, přebarvovat, vytvářet rámečky a koláže, měnit pozadí fotky, změnit ji na malovaný obrázek, přidávat text a obrázky a mnoho dalšího.

Fantasia

Ze všech jsem vybrala pár, na které se podíváme podrobněji. Prvním z nich je funkce nazvaná „Colorize“. Vámi vybraný obrázek se automaticky přebarví do odstínů šedi a vy tahem prstu přebarvujete určitá místa na původní barvy. Ke snadnějšímu dosažení efektu si obrázek můžete přiblížit, změnit velikost štětce, nebo přímo pomocí gumy přetažení mazat. Pod tlačítkem „mask“ se skrývá již pár přednastavených filtrů, které můžete místo ručního přebarvování využít.

Fantasia

Další zajímavá fukce je „Color Select“. Principem je zvýraznění jedné barvy s tím, že zbytek fotky zůstane černobílý. Buď můžete využít již přednastavené filtry v dolní části obrazovky, nebo si pomocí palety barev vybrat tu svou. Pod tím lze ještě nastavit procento tolerance (tzn. jak moc rozdílné barvy od té vaší se mají také obarvit).

Fantasia

Jako poslední si ukážeme možnost překrytí části jednoho obrázku druhým, kterou najdete pod názvem „Clone“ v hlavní nabídce efektů. Sama aplikace má průvodce (v angličtině), který vám ukáže jak na to, takže tady si ukážeme pouze rychle hlavní princip. Jako první je nutné si vybrat obrázek, kterým chceme aktuální fotku překrýt. To uděláme vybráním obrázku ze souboru, nebo jeho pořízením fotoaparátem. Poté se objeví na obrazovce dva obrázky umístěné nad sebou. Z horního se tedy bude přenášet efekt na spodní. Nejprve umístíte na obou dvou obrázcích „čtverečky“, které vyznačují z čeho/kam se efekt bude přenášet. Pak již stačí přepnout na „clone“ a prstem přejet po spodním obrázku, čímž se vytvoří výsledný efekt. Můžete samozřejmě opět měnit nastavení štětce, či gumovat nepovedené tahy.

Fantasia

Aplikace nabízí neskutečné množství úprav, které zvládne opravdu každý. Níže přikládám příklady využití dalších efektů, které se v Fantasia Painter nachází.

 

Ukázky upravených fotografií:

Fantasia Painter Fantasia Painter Fantasia Painter

Fantasia Painter Fantasia Painter Fantasia Painter

 

Fantasia Painter Fantasia Painter Fantasia Painter Fantasia Painter Fantasia Painter Fantasia Painter

 

Fantasia Painter Fantasia Painter Fantasia Painter Fantasia Painter Fantasia Painter