HP Elite x3 s Windows 10 Mobile představen, specifikace, fotografie a živé video

Nejzajímavější zařízení prvního dne veletrhu MWC svou výbavou a možnostmi zastíní i nový Samsung Galaxy S7 nebo LG G5. Přivítejte další kapesní počítač s Windows 10 na palubě!

  • 5,96″ displej s 2K rozlišením
  • 83,5 x 161×8 x 7,8 mm, 200g
  • Osmijádrový Snapdragon 820, 4 GB RAM
  • Podpora Continuum

Elite x3 s Windows 10 Mobile na sebe předem strhl pozornost kvůli specifikacím. Ty jsou nyní potvrzené. Bohužel HP oznámilo, že zařízení je zatím ve fázi finálních prototypů, kterým například chybí čtečka otisků prstů na zadní straně telefonu a bude dostupné až ke konci léta na vybraných trzích. Prodej v České Republice se zatím neplánuje. Je to škoda, Elite x3 je opravdu zajímavé zařízení.

Nejvybavenější telefon současnosti?

Na přední straně se téměř od kraje ke kraji nachází 5,96 palcový displej s 2K rozlišením, pod ním je v kovové bradě výrazná mřížka hlasitého reproduktoru Bang & Olufsen PLAY a konektor USB-C, horní straně vévodí 8MPx přední fotoaprát a čtečka oční duhovky. Vzadu je 16 megapixelový fotoaparát a pětice pinů pro dokovací stanici nebo další příslušenství.

 

Telefon bude pohánět Snapdragon 820 doplněný o 4 GB RAM. Působivá je kapacita nevyměnitelné baterie, 4150 mAh by mohlo telefon udržet telefon bez nabíječky klidně dva dny, navíc nechybí ani bezdrátové nabíjení. Rozměry 83,5 x 161×8 x 7,8 mm a hmotnost okolo 200 gramů nejsou vzhledem k výbavě nijak přemrštěné a v porovnání s Lumia 1520 bude telefon menší i lehčí.

 

Spousta příslušenství pro Continuum

Microsoft Continuum je funkce, kterou jsme měli zatím možnost pořádně otestovat pouze u vlajkových Lumií. HP jde dále a kromě dokovací stanice ukázal i takzvaný Mobile Extender; notebook bez procesoru, RAM, bez paměti. Vize je jednoduchá, přes USB-C kabel nebo bezdrátově připojíte telefon k počítači a rázem budete moci používat váš mobil jako notebook. HP možná ví něco víc než my, jelikož oficální fotografie zobrazuje v počítačovém módu rozložení systému do detailu identické s plnohodnotnými Windows.

Cena HP Elite x3 zatím oznámena nebyla, vzhledem k zaměření tohoto zařízení na bussines sféru, špičkovou výbavu a reproduktory B&O se ovšem pro spotřebitele nebude jednat o levné zařízení a rozhodně nebude pro každého. Podle nás daleko překročí cenu 20 tisíc Kč.

 

Specifikace

 Rozměry  83,5 x 161×8 x 7,8 mm, 195 gramů
 Operační systém  Windows 10 Mobile
 Procesor, RAM  Qualcomm Snapdragon 820, 4 GB
 Úložiště  64 GB + microSD (2TB)
 Fotoaparát a video  16 Mpx hlavní, 8 Mpx přední
 Konektivita  802.11a/b/g/n/ac (2×2)
WiFi and Bluetooth 4.0 LE combo (Miracast supported)
NFC
WWAN:2G/3G/4G,LTE-A
 Displej  5, 96 ” 2K rozlišení
 Baterie  4150 mAh
 Příslušenství  Mobile Dock, Mobile Extender
Zabezpečení  Iris čtečka, čtečka otisků prstů (Windows Hello)
 Uvedení do prodeje  léto 2016