Novinky ve Windows Phone 8.1

Windows Phone 8.1 přináší skvělé funkce, jako je Cortana, centrum akcí a nové aplikace pro zábavu – spolu s řadou menších vylepšení, díky kterým vám bude používání telefonu přinášet radost den co den. Ponořte se do tohoto článku a dozvíte se, co je v naší nejnovější verzi. Jak můžu získat Windows Phone 8.1?

Přecházíte z Windows Phone 8 na Windows Phone 8.1? Podívejte se na téma Co se ve Windows Phone 8.1 změnilo, kde najdete fakta o rozdílech mezi oběma systémy.

Seznamte se s Cortanou, vaší digitální asistentkou

Cortana vám může pomoct při volání, posílání textových zpráv, zapisování poznámek a dalších akcích. Dokáže taky nastavit připomenutí a budíky a sledovat věci, které vás zajímají (třeba zprávy, počasí nebo dopravu). A samozřejmě pohotově vyhledá, cokoli potřebujete – v telefonu nebo na webu. (Cortana je k dispozici jen v některých zemích a oblastech.) Seznamte se

Nádherná úvodní obrazovka

Použijte svou oblíbenou fotografii jako pozadí dlaždice na vaší úvodní obrazovce – dlaždice do sebe zapadají jako kousky puzzle a dohromady dávají celý obrázek. Na úvodní obrazovce teď můžete mít třetí sloupec se středně velkými dlaždicemi – můžete ho zapnout a vypnout v nastavení telefonu. Přečtěte si, jak se nastavuje

Úvodní obrazovka ve Windows Phone

Dopřejte si trochu oddechu v době klidu

Nastavte si dobu klidu, kdy si chcete odpočinout od vyzvánění, pípání, bzučení a informačních zpráv. A nemusíte mít obavy: Cortana dá vědět ostatním, že jste zaneprázdnění. Později vám řekne, kdo volal, a postará se, aby se s vámi mohli spojit vaši nejbližší. (Cortana je k dispozici jen v některých zemích a oblastech.)

Doba klidu na Windows Phone

Složky na úvodní obrazovce

Novinky v aktualizaci Windows Phone 8.1. Udělejte si ve věcech pořádek. S aktualizací Windows Phone 8.1 můžete na úvodní obrazovce vytvářet složky a libovolně je pojmenovávat. Klepněte a přidržte dlaždici a pak ji posuňte na jinou dlaždici. Zjistěte jak

Složky na úvodní obrazovce ve Windows Phone

Zábavné aplikace

Vezměte si filmy a televizní pořady i na cesty díky aplikaci Xbox Video – získáte možnost procházet je, nakupovat a sledovat. Nová aplikace Podcasty usnadňuje vyhledávání a odběr a přímo do aplikace Xbox Music můžete dostávat nové skladby.

Xbox Music ve Windows Phone

Zábavný (a hlavně rychlý) způsob psaní

Jakmile se vám psaní pomocí tahů dostane do ruky, nebudete věřit, jak rychlé, snadné a přesné to je. Stačí posunovat prst po klávesnici Word Flow a slova se budou zázračně vykreslovat.

Psaní pomocí tahů ve Windows Phone

Celý svět je vaším hotspotem

Inteligentní Wi-Fi vám pomůže šetřit mobilní data automatickým připojováním k veřejně dostupným, otevřeným Wi-Fi sítím. Dokáže dokonce přijmout podmínky používání vaším jménem a poskytnout další informace sítím, které o ně požádají. Můžete ji také použít ke sdílení přístupu k sítím chráněným heslem s vašimi kontakty.

Zábavná práce se soubory

Aplikaci Soubory můžete použít k vyhledávání, otevírání, kopírování, sdílení, přesouvání a odstraňování dokumentů, fotek, hudby a dalšího obsahu v telefonu nebo na kartě SD.

Oznámení a nastavení

Stačí jednou potáhnout prstem od horního okraje obrazovky a otevře se centrum akcí, kde se můžou objevovat oznámení a kde můžete rychle zapnout Wi-Fi, Bluetooth a další věci. Nové ovládání hlasitosti poskytuje samostatné posuvníky pro vyzvánění a aplikace. Můžete zálohovat víc věcí do cloudu. A Inteligentní úložiště vám dá kontrolu nad úložným prostorem – zjistíte, co zabírá místo, nastavíte si SD kartu jako výchozí umístění pro instalaci aplikací a mnoho dalšího.

Centrum akcí ve Windows Phone

Zachyťte ten skvělý okamžik

Děti, domácí mazlíčci, vynořující se velryby – nový sekvenční režim usnadňuje pořizování skvělých fotek náročných objektů. A navíc teď hledáček fotoaparátu nabízí přístup jedním klepnutím k oblíbeným nastavením, fotoaplikacím a složce Z fotoaparátu.

Sekvenční režim ve Windows Phone

Zobrazení vaší obrazovky

Když chcete rodině ukázat fotky nebo něco jiného, můžete zobrazit obrazovku svého telefonu na počítači. Stáhněte si do počítače aplikaci Zobrazit mou obrazovku připojte telefon USB kabelem a projekce může začít.

Vyhledávání na telefonu

Telefon umí vyhledávat prakticky v čemkoli, včetně e-mailů, zpráv, kontaktů, nastavení, kalendáře, hudby a aplikací. Výsledky z telefonu se vám zobrazí společně s ostatními výsledky z webu, místními a dalšími výsledky.

Výsledky vyhledávání ve Windows Phone

Víc ze služby Bing

Skvělé aplikace Bing jsou teď předinstalované v telefonu – Počasí, Zprávy, Sport, Zdraví a fitness, Gurmánský svět a další.

Elegantnější zobrazení kalendáře

Kalendář byl výrazně aktualizovaný o nová interaktivní zobrazení. Když klepnete na den, rozbalí se podrobnosti (které můžete posouvat). Navíc uvidíte předpověď počasí na každý den a dá se snadno přidat nová událost z e-mailu nebo textové zprávy.

Kalendář ve Windows Phone

Lepší procházení

Aktualizace aplikace Internet Explorer zahrnují Procházení InPrivate, režim čtení a nová nastavení, která pomáhají šetřit mobilní data při procházení. Navíc se teď záložky můžou synchronizovat s počítačem nebo s tabletem s Windows – stačí se na všech místech přihlásit pomocí účtu Microsoft a máte to!

Internet Explorer ve Windows Phone

Synchronizujte si hesla a další obsah s Windows

S tabletem nebo počítačem s Windows 8 si můžete synchronizovat víc věcí, včetně mnoha hesel a nastavení aplikací. Dají se taky synchronizovat oblíbené položky a záložky aplikace Internet Explorer, barva motivu a oblíbená místa v Mapách.

Mějte všechno pohromadě v Peněžence

V Peněžence teď můžete sledovat víc věcí – vstupenky na akce, jízdenky a další položky – a navíc si pro lístky a nabídky můžete nechat posílat připomenutí na základě času a místa.

Peněženka ve Windows Phone

Získání požadovaných aplikací je snazší než kdykoli dřív

Windows Phone Store teď vybírá a doporučuje aplikace speciálně pro vás. Aplikace se teď můžou automaticky aktualizovat přes Wi-Fi a průběh stahování uvidíte přímo v aplikaci z webu Store. Navíc uvidíte historii nákupu aplikací, takže je snadno přeinstalujete.

Windows Phone Store

Pro firmy

Pro připojení k firemní síti z telefonu teď můžete použít VPN. Technologie S/MIME přináší lepší zabezpečení e-mailů odesílaných a přijímaných prostřednictvím účtu EAS (Exchange ActiveSync). Pracovní účty nabízejí firmám šikovný způsob, jak poskytnout zaměstnancům aplikace a informace, které potřebují k práci. Kromě toho nové funkce v Office Mobile ještě víc usnadňují práci na cestách: Dokumenty Office si můžete ukládat na kartu SD a ve OneNotu můžete sdílet ještě víc věcí.

Novinky pro usnadnění přístupu

Ať už jde o e-maily, textové zprávy, nastavení nebo jiný text v telefonu, funkce Předčítání vám je přečte nahlas.

Poznámky

  • Některé aplikace a funkce nebudou fungovat v telefonech s pamětí RAM menší než 1 GB. Informace o velikosti paměti telefonu najdete na webu výrobce nebo v dokumentaci k telefonu. Některé funkce nemusí být ve vaší zemi nebo oblasti dostupné, případně se můžou lišit v závislosti na mobilním operátorovi nebo výrobci. Další informace najdete v tématu Dostupnost funkcí a služeb.
  • Některé funkce jsou dostupné, jenom pokud používáte nejnovější verzi softwaru Windows Phone. Další informace o aktualizaci telefonu najdete v tématu Jak můžu aktualizovat software telefonu.