Windows 10 místo Androidu a zadarmo. Číňané se dohodli s Microsoftem

Microsoft vkládá do nového operačního systému velké naděje. Aby se mu
podařilo uspět opravdu na všech frontách, dohodl se americký počítačový
gigant na spolupráci s čínskou společností Xiaomi. Ta nabídne u svého
vrcholného chytrého telefonu Mi4 možnost přechodu z Androidu na desítky
zadarmo.

Podle serveru Liliputing je cíl tohoto experimentu prostý – zjistit, zda jsou uživatelé ochotni vyměnit platformu Android za Windows 10. Pokud by byl o desítky u vlajkové lodi společnosti Xiaomi velký zájem, nejspíše se možnosti přechodu dočkáme i u dalších smartphonů tohoto výrobce.

Xiaomi Mi4

Aktualizace pro Xiaomi Mi4 by měla být dostupná ihned po uvedení Windows 10, tedy nejspíše v průběhu letošního léta.

Společnost Xiaomi si za několik posledních měsíců vydobyla renomé výrobce špičkových smartphonů, které jsou ale zároveň nabízeny za bezkonkurenčně nejnižší ceny na trhu. Tento podnik se přitom už nesnaží uspět pouze na čínském trhu, ale také v globálním měřítku.

Windows 10 mají být nejrozšířenější platformou v celé historii amerického softwarového gigantu. Poběží nejen na klasických počítačích a noteboocích, ale také na tabletech a chytrých telefonech. Microsoft navíc plánuje i podporu pro další speciální systémy – například pro vlastní holografické brýle.

Desítky přinášejí celou řadu vylepšení. Vzhledem se systém Windows 10 příliš neliší od osmiček. Vrátila se však nabídka Start a přibyly některé nové funkce, například možnost práce s virtuálními plochami. Zcela přepracováno bylo také vyhledávání.