Windows Phone už v některých zemích překonal prodeje iPhonu

Nejnovější generace systému Windows Phone se Microsoftu rozhodně povedla a společnost začíná pomalu ale jistě ukousávat podíl na trhu smartphonů a tabletů. I když stále neznáme oficiální prodejní čísla, ze kterých bychom mohli srovnávat, viceprezident komunikací Microsoftu, Frank Shaw, poodhalil alespoň něco.

Jak se můžete dočíst na TechNetu, Windows Phone v současné době okupuje 10% podíl na trhu v některých zemích. Můžeme-li navíc věřit zprávě IDC, Windows Phone již překonal BlackBerry ve 26 zemích a dokonce i iPhone v sedmi.

Windows Phone 8 Windows Phone 8 Windows Phone 8 Windows Phone 8 Windows Phone 8 Windows Phone 8

Bohužel nemáme dostatečný kontext, do kterého bychom tuto informaci dosadili. Podíl 10% zní rozhodně skvěle a Microsoft se jej snažil dosáhnout již nějakou dobu. Na některých trzích je podíl dokonce i vyšší. Nevíme však, k jakým světovým trhům se tento podíl vztahuje. Může se jednat jak o největší světové trhy, tak malé a bezvýznamné země. A to je rozdíl.

Ať se však má situace jakkoliv, Microsoft rozhodně začíná alespoň vzdáleně dotahovat konkurenci a postupně pronikat více na trh smartphonů a tabletů. S příchodem dalších zařízení a slibně vypadající aktualizace Windows Blue můžeme předpokládat, že se bude podíl jen zvyšovat.